Інформаційна атака на «Юнігран»: групу українських компаній намагаються дискредитувати

На тлі військових дій в Україні, група компаній «Юнігран» стала об’єктом інформаційного тиску, метою якого є публікація неправдивих матеріалів стосовно бізнес-діяльності та підготовка суспільної думки, сприятливої щодо реалізації заздалегідь спланованих дій з рейдерського захоплення майна й активів групи компаній «Юнігран».

У низці публікацій, викладених в Інтернет та соціальних мережах, наведена фейкова інформація, змістовний посил якої має ознаки поширення її зацікавленими особами з метою дискредитації персонально власника та керівництва підприємств групи компаній «Юнігран».

Автори цих публікацій намагаються подати громадськості та правоохоронним органам бездоказову інформацію, що не відповідає дійсності — зокрема, власнику приписують незаконний видобуток українських надр у промислових масштабах, ухилення від сплати податків, а також міфічні постачання будівельних матеріалів до російської федерації та співпрацю з незаконним керівництвом тимчасово окупованих територій Донеччини і Луганщини.

Однак фактично жодних документів, що підтверджували б ці твердження, не існує взагалі. Тому подібні звинувачення, не підкріплені реальними доказами, паплюжать честь і гідність компанії, її засновників, менеджменту і трудового колективу. Ці інформаційні закиди в кращому випадку є проявом нездорової фантазії авторів відповідних статей, в гіршому – мають усі ознаки дій, спрямованих на знищення успішного українського бізнесу в складний період воєнного стану.

За понад 25 років роботи на ринку України група компаній «Юнігран» з невеликого регіонального виробника щебеневої продукції стала одним з лідерів будівельної галузі. Наразі «Юнігран» об’єднує групу потужних підприємств, серед яких ТОВ «Юнігран», АТ «Малинський каменедробильний завод», ПрАТ «Пинязевицький кар’єр», АТ «Коростенський кар’єр», ТОВ «Юнігран-Сервіс» та ТОВ «Будіндустрія ЛТД».

Зауважимо, що група компаній «Юнігран» забезпечує робочі місця для понад 1400 працівників, безпосередньо задіяних у виробничому процесі, та є найбільшим платником податків серед підприємств Житомирської області. Продукція під брендом «Юнігран» представлена в усіх регіонах України та має відповідні сертифікати якості.

Компанія «Юнігран» веде прозорий і відкритий бізнес, підтримуючи місцеві громади Житомирської та Київської областей, реалізує соціальні проєкти, усвідомлюючи власну відповідальність за добробут людей та України в цілому.

Особливо важливо зазначити, що протягом тривалого часу група компаній «Юнігран» співпрацює з відомою Європейською фінансовою інституцією — ЄБРР (Європейский Банк Реконструкції та Розвитку), що свідчить про відкритість, якість наданих послуг, реальну довіру європейських кредиторів, клієнтів, партнерів по бізнесу та суспільства. Як кредитор, ЄБРР ретельно відстежує усі транзакції підприємств, із якими веде співпрацю, а міжнародні аудиторські компанії щорічно проводить незалежний аудит діяльності компаній групи «Юнігран» відповідно до жорстких вимог, що діють в ЄС. Саме тому подібна співпраця є об’єктивним показником найвищої гарантії дотримання усіх вимог українського законодавства.

Як виробник, «Юнігран» безпосередньо бере участь в реалізації національних програм з будівництва та реконструкції доріг, об’єктів інфраструктури і громадського будівництва. На нашу думку, цей напрямок діяльності наразі є особливо важливим з огляду на потребу у відновленні зруйнованих війною шляхів сполучення та інфраструктурних об’єктів.

Малинська громада, на території якої розташовані базові кар’єри «Юніграну», з перших днів повномасштабного російського вторгнення стала прифронтовою територію та піддавалась численним обстрілам і авіаударам.

Від самого початку бойових дій на Житомирщині, з перших годин вторгнення агресора, «Юнігран» став базою для формування Сил територіальної оборони регіону та добровольчих формувань громадського захисту. Незважаючи на постійні ворожі обстріли, керівництво «Юніграну» організувало допомогу українським військовим у будівництві понтонної переправи через річку Ірша, необхідної для сполучення двох частин міста.

На потреби Збройних сил України компанія «Юнігран» надала 18 автотранспортних засобів — позашляховики, вантажні автомашини, бензовози та автобуси; у подальшому їх було забезпечено паливно-мастильними матеріалами, також було видано зі складу підприємства необхідний спецодяг та взуття.

Група компаній «Юнігран» представляє собою стовідсотково український бізнес — як за структурою власності, так і за переконаннями. Власник і керівництво підприємств групи є виключно громадянами України.

Наші підприємства не мають жодних економічних відносин ані з контрагентами російської федерації, ані з представниками тимчасово окупованих формувань територій Донеччини і Луганщини.

Відтак будь-які твердження, що намагаються переконати спільноту в зворотному, є нічим іншим як наклепом, оскільки вони базуються на неперевірених чутках та фальсифікованих матеріалах, що не можуть бути підкріплені доказовою базою, адже таких документів не існує. Відповідно, усі подібні інформаційні закиди паплюжать честь і гідність компанії, її власника та керівництва, і тому наносять їй моральної та економічної шкоди.

Група компаній «Юнігран» вживатиме всіх необхідних, визначених чинним законодавством заходів для захисту своєї ділової репутації в досудовому й судовому порядку, включаючи відповідні позови до суду про захист честі й гідності за всіма фактами поширення недостовірної інформації про підприємства групи та її власника.

Понад те, можливі дії з майном «Юніграну», яке перебуває у заставі європейського кредитора — ЄБРР, ставлять під загрозу не тільки ділову репутацію групи компаній, а й міжнародний імідж України в цілому як правової держави.

Можливо, саме це і є справжньою метою осіб, які ініціювали і підтримують цілеспрямовану медіаатаку? Прикро, що для посилення тиску на групу «Юнігран» ці особи намагаються втягнути в кампанію з дискредитації групи «Юнігран» окремі правоохоронні органи, прикриваючись при цьому державними інтересами України.

Зауважимо, що «Юнігран» ще з 2014 року стикається з проявами недоброчесної конкуренції та спробами знищення іміджу нашої компанії.

До цього моменту всі подібні питання компанія вирішувала без зайвого розголосу та виключно в правовому полі, у відповідь на розповсюдження неправдивої і недостовірної інформації – реагуючи зверненнями до суду та спростовуючи недолугі закиди відповідними судовими рішеннями, які містяться у реєстрі судових справ.

Однак, на тлі спекуляцій болючою для суспільства темою під час війни, мусимо відкрито й чітко висловити позицію компанії, оскільки вважаємо подібні дії не просто аморальними, а й глибоко антидержавницькими.

Нагадуємо, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (1950 р.), ратифікованою Законом України від 17 липня 1997 р. №475/97‑ВР, зокрема, ст. 1 Першого протоколу до неї, не допускається позбавлення особи її власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Сподіваємось, що неупереджене розслідування з боку компетентних органів розставить всі крапки над «і», та безпідставні звинувачення на адресу «Юніграну» будуть зняті. Жоден зовнішній агресор та його поплічники не зламають наші прагнення відбудовувати понівечену інфраструктуру України й розвивати українській бізнес, невід’ємною частиною якого є і буде група компаній «Юнігран».

Слава Україні!

  DSC7682жд 2 PT05581DJI 0003DJI 0010