ОБЕРЕЖНО, ФЕЙК! або Чому деякі ЗМІ несвідомо сприяють знищенню українського бізнесу!

В умовах військового стану, коли вже багато часу Україна потерпає під впливом російської агресії, а емоції громадян вкрай напружені, знаходяться ділки, які заради власної наживи бажають скористаються вдалою нагодою та знищити бізнес конкурентів або віджати чуже майно, яке припало до смаку.
Механізм рейдерів дуже простий, організувати методичне цькування вибраної жертви, використовуючи серію інформаційних атак через впливові Українськи ЗМІ та у соціальних мережах. Шляхом розміщення сфальшованої та недостовірної інформації, вчинити збурення громадськості та під тиском спільноти змусити правоохоронців і суди вчинити юридичні дії по відчуженню майна та майнових прав у власника. Головне, що слід зауважити, джерелом брехні, як правило, стають анонімні інформатори або другорядні видавництва з сумнівною репутацією, тому що прес-служби правоохоронних органів до винесення остаточного рішення суду ніколи не публікують такої інформації. Коли читач спробує зайти за посиланням, наведеним в рядках їх публікацій, то побачить, що такого матеріалу на сторінках відповідних видань немає, а на екрані висвітиться «404 Сторінка не знайдена», тобто не існує взагалі.
Останнім часом спостерігаємо цілеспрямовану рейдерську атаку на групу компаній «Юнігран», яка стала об’єктом інформаційного тиску, про це свідчить послідовність замовних публікацій, в яких розповсюджуються відверто сфальшовані матеріали, спрямовані на дискредитацію її бізнесової діяльності і ділової репутації власника підприємств та їх керівництва.
Головні потуги фейкометів зосереджені на проштовхуванні питання відносно нібито російського громадянства та бізнес зав’язків з країною агресором персонально власника та керівництва підприємств групи компаній «Юнігран». Розуміючи, що через відсутність відповідних документів, це явно провальна «інформаційна качка», недоброзичливці намагаються намалювати брудними фарбами загальну картину бізнес діяльності групи компаній «Юнігран». Зокрема, пишуть відверту маячню стосовно організації незаконної діяльності через відсутність правовстановлюючих документів та ліцензій на видобуток корисних копалин, про неіснуючі збитки держави від несплати податків та брудну вигадку про фінансування тероризму шляхом матеріального забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму і псевдо республік «ДНР/ЛНР».
Такий дивовижний набір звинувачень, не підкріплених жодним документом, є проявом хворобливої фантазії авторів відповідних статей, або у гіршому випадку – має усі ознаки злочинних замовних дій, спрямованих на знищення успішного українського бізнесу в складний період воєнного стану.
Насторожує не лише упертість, з якою повторюються одні і ті ж фальшивки, але і те, що редакції ЗМІ продовжують публікувати явно фейкові матеріали без критичного аналізу їх вмісту.
Згідно вимог журналістської етики слід поцікавитися та перевірити достовірність наданої до розміщення інформації, звернутися до сторони, проти якої йде тривала і наполеглива агресія. Дивує, що у редакторів тих видань, які розміщують подібні сумнівні публікації, немає навіть спроб перевірити на достовірність надані матеріали та звернутися до жертви, поцікавитися думкою звинувачуваної сторони!
Ретельний аналіз усього написаного рейдерами і фактів, знайдених у відкритих джерелах, не залишають сумнівів, що це дійсно рейдерська атака на активи групи компаній «Юнігран».
Вже за понад 25 років доброчесної та плідної роботи на ринку України, група компаній «Юнігран» з невеликого регіонального виробника щебеневої продукції стала одним з лідерів видобувної та будівельної галузі, за ці роки здобула бездоганну ділову репутацію та повагу партнерів.
Група компаній «Юнігран» забезпечує робочі місця для понад 1400 працівників, безпосередньо задіяних у виробничому процесі, та є одним з найбільших платників податків серед підприємств Житомирської області. Продукція під брендом «Юнігран» виробляється виключно на базі отриманих Державних ліцензій на видобуток та реалізацію корисних копалин, представлена в усіх регіонах України та має відповідні Державні сертифікати якості.
На підтвердження факту доброчесної діяльності слід вказати, що протягом тривалого часу група компаній «Юнігран» співпрацює з Європейською фінансовою інституцією — ЄБРР (Європейський Банк Реконструкції та Розвитку). Як кредитор, ЄБРР ретельно відстежує усі транзакції підприємств з якими веде співпрацю, а згідно умов та жорстких стандартів співпраці з ЄБРР існує вимога проводити щорічний аудит діяльності в акредитованій висококласній Європейській аудиторські компанії. Таким чином, весь цей час регулярно, у відповідності до міжнародних вимог, що діють в ЄС, проводився незалежний аудит діяльності компаній групи «Юнігран», що саме і є об’єктивним показником якості дотримання усіх вимог українського законодавства та відкритості ведення бізнесу.
Що стосується брудних закидів рейдерів відносно фінансування тероризму, окупаційних адміністрацій в Криму і псевдо республік «ДНР/ЛНР», то спільноті слід знати, що реальні факти свідчать зовсім про інше. З перших годин вторгнення агресора, «Юнігран» сприяв формуванням Сил територіальної оборони Малинської громади що на Житомирщині та надав матеріально технічну допомогу на потреби Збройних сил України, закрема, автобуси і позашляховики для перевезення особового складу, вантажні автомобілі, з власних складів було надано необхідний інструмент, матеріали, спецодяг та взуття.
Під постійними ворожими обстрілами бензовози «Юніграну» забезпечували сили оборони паливно-мастильними матеріалами, керівництво «Юніграну» організувало українським військовим будівництво захисних споруд та понтонної переправи через річку Ірша.
Працівники компанії «Юнігран» були відзначені Президентом України В. Зеленським та Міністром Оборони А. Резниковим Державними нагородами України за їх героїчні звитяги по захисту України в період оборони Житомирщини та Києва.
Керівництвом групи компаній «Юнігран» надано вичерпну інформацію про усі підприємства групи «Юнігран», яка свідчить, що це стовідсотково український бізнес — як за структурою власності, так і за всіма результатами проведених перевірок державними органами контролю та аудиту.

Слава Україні! ЇЇ Героям слава!

Фейк 1